Magia i Miecz


Magia i Miecz Historia:

Magia i MieczMagia i Miecz to chyba najbardziej znana na świecie gra planszowa fantasy. Magia i Miecz po raz pierwszy została wydana w latach 80 przez firmę Games Workshop (angielski tytuł gry to Talisman). Gra zdobyła tak dużą popularność, że została przetłumaczona na wiele języków, w tym Polski. W języku polskim ukazał się również szereg dodatków do pierwszej i drugiej edycji gry Magia i Miecz. Dodatki, w które mogli pograć polscy fani MiM to: Magi i Miecz: Podziemia (plansza i karty), Magia i Miecz: W kosmicznej otchłani (plansza i karty), Magia i Miecz: Miasto (plansza i karty), Magia i Miecz: Jaskinia (autorski dodatek polskiego wydawcy, ukazał się tylko w naszym kraju, plansza i karty) oraz Magia i Miecz: Smoki (zbiór kart). Warto dodać, że gra cieszyła się tak dużą popularnością, że powstał również cały szereg fanowskich, nieoficjalnych dodatków.


Magia i Miecz Dziś:

Po wielu latach, w roku 2007, firma wydawnicza Black Industries (część firmy Games Workshop) wprowadziła do sprzedaży czwarte wydanie gry, a oficjalna prezentacja gry odbyła się na targach zabawek "SPIEL" w Essen. Wznowienie oryginalnej gry Talisman jest zasadami zbliżone do pierwszych dwóch edycji. Dnia 22 lutego 2008 roku firma Fantasy Flight Games podpisała umowę z Games Workshop na możliwość wydawania gier z dotychczasowego dorobku firmy. Efektem tej umowy jest poprawiony amerykański przedruk, który ukazał się w grudniu 2008 r. W tym samym czasie w Polsce pojawi się polska wersja tej edycji gry, zatytułowana Talisman: Magia i Miecz, nakładem wydawnictwa Galakta.


Magia i Miecz

Talizman Magia i Miecz: plansza do gry.


Talisman Magia i Miecz

Talisman Magia i Miecz ma zasady bardzo zbliżone do oryginalnej "Magii i Miecz", jest jednak fantastycznie wydana - w pełnym kolorze, na twardym papierze, w solidnym pudełku. To zupełnie nowa jakość wśród gier planszowych. Jak to w oryginalnej wersji każdy z graczy wciela się w jednego z poszukiwaczy przygód i wędrując po barwnej planszy, pełnej niebezpieczeństw krainie, zdobywa doświadczenie, rozwija umiejętności swojej postaci, odnajduje albo kupuje przedmioty i przeżywa niezwykłe przygody. Celem każdego gracza jest odzyskać, jako pierwszy, starożytny artefakt.


Magia i Miecz

Talizman Magia i Miecz: Figurki, żetony, kości, karty.


W tej pełnej przygód grze wyruszysz na niebezpieczną wyprawę po największy skarb, legendarną Koronę Władzy. Wcielisz się w wojownika, kapłana, czarnoksiężnika lub jednego z pozostałych jedenastu bohaterów władających magią lub mieczem.


Magia i Miecz

Talizman Magia i Miecz: karty poszukiwaczy.


Gra Talisman Magia i Miecz zawiera:


- 1 plansza

- 1 instrukcja do gry

- 14 kart Poszukiwaczy

- 104 karty Przygód

- 24 karty Zaklęć

- 28 kart Ekwipunku

- 4 karty Talizmanów

- 4 karty Ropuch

- 4 karty Charakteru

- 18 plastikowych figurek

- 6 sześciościennych kości

- 40 żetonów Siły

- 40 żetonów Mocy

- 40 żetonów Życia

- 30 sztuk złota

- 36 żetonów Losu


Magia i Miecz

Talizman Magia i Miecz: karty.


Wydawnictwo Galakta zapowiedziało również, że w języku polskim ukażą się dodatki do gry Talisman Magia i Miecz.


Zbierz w sobie odwagę! Będzie ci potrzebna, jeśli chcesz pokonać wrogów, zagarnąć koronę i wypełnić swoje przeznaczenie!

Sklep

Magia i Miecz - w sklepie.

kliknij

Allegro

Magia i Miecz - na Allegro

kliknij

Info

Magia i Miecz - instrukcja

kliknij

gry bitewne